14 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

14 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 14 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.19.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Alligo108,20108,402025-10-23
Better Collective63,0068,402026-09-29
BioInvent International18,4019,222026-05-12
Clinical Laserthermia Systems B1,671,692026-10-05
Divio Technologies B0,040,052026-10-22
Ework Group49,6550,002026-10-23
Fasadgruppen13,3013,442026-10-23
Flerie14,5514,602026-10-23
Netel2,662,672026-10-23
NextCell Pharma0,380,632025-11-27
Perpetua Medical1,711,902026-10-23
Polygiene2,592,602026-10-22
Qlife Holding0,850,882026-10-22
Silex134,00136,752026-10-23
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev