27 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

27 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 27 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.25.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
AAK171,60180,402026-09-25
Avtech Sweden2,892,902026-09-03
Axolot Solutions Holding0,2450,2502026-10-22
Boho Group6,386,582026-09-18
Boule Diagnostics1,002,002026-10-16
Cynca Nordic30,2233,052026-09-14
Ework Group51,3051,402026-10-22
Fasadgruppen13,4413,542026-10-22
Flat Capital7,427,452026-10-19
Gapwaves B8,109,842026-02-23
Grangex19,4220,002026-10-22
Green Landscaping Group15,0015,342026-09-30
Guldbrev12,5012,702026-10-22
High Coast Distillery22,4025,002026-10-22
Image Systems0,440,472026-05-19
Intea60,9061,402026-10-22
Intrum1,592,502026-10-07
JLT Mobile Computers1,271,372026-10-06
Nepa9,6013,152025-12-26
Orexo4,904,952026-10-22
Precise Biometrics0,450,462026-10-14
Scibase Holding12,8013,152026-10-21
Silex140,90142,652026-10-22
Sonetel4,204,242026-10-20
Svenska Aerogel0,390,432026-10-22
Tobii0,660,682026-10-22
Volvo Cars9,6013,672026-10-19
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev