15 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

15 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 15 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.27.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Alligator Bioscience0,01260,01272026-10-15
Alm Equity A38,0039,702026-10-15
Boule Diagnostics2,002,022026-10-15
Devport B7,687,702026-10-14
Fasadgruppen14,8214,862026-10-15
Greater Than6,286,322026-10-15
Infrea11,7011,752026-10-15
Kebni B0,600,612026-10-14
Netel2,822,862026-10-15
Nosa0,350,392026-10-15
Ortelius0,0200,0212026-10-15
Ossdsign3,303,322026-10-15
Raketech Group1,131,142026-10-12
Spectracure0,0130,0142026-10-15
Titania6,806,822026-10-15
Källa: FactSet
Börsvärldens nyhetsbrev