17 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

17 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 17 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 11.00.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Active Biotech3,403,462026-10-12
Annehem Fastigheter14,7014,802026-10-12
Avensia5,185,242026-10-12
Fortinova Fastigheter20,5021,002026-10-12
High Coast Distillery25,8026,002026-10-12
Infrea11,9012,202026-10-12
Litium9,629,842026-10-12
Nordisk Bergteknik9,089,102026-10-12
Oodash19,2220,002026-10-12
Orexo5,926,152026-10-12
Ortelius0,030,042026-10-12
Oxe Marine0,1360,1412026-10-12
SBB B2,412,432026-10-12
Senzagen4,264,282026-10-06
SLP30,3030,902026-10-09
Spectracure0,0150,0162026-10-09
Titania6,827,022026-09-28
Källa: FactSet
Börsvärldens nyhetsbrev