Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Fastighetsbolaget Hufvudstaden har gett Taxi Stockholm exklusiv tillgång till snabbladdare för elbilar, framgår det av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
16 Sep
Stora D-aktieägare vill stoppa SBB:s inlösenförslag - EFN
Nordea höjer flera bolåneräntor
Neobo säljer 23 fastigheter för 480 miljoner kronor – planerar nya återköp
Wallenstam utökar koncernledningen med CIO
Boverket: Minskad risk för bakslag i bostadsbyggandet
Prologis handlas exklusive utdelning i dag
Skandia höjer bundna bolåneräntor
Pareto sänker riktkursen för Hemnet till 100 kronor – köp upprepas
Federal Reserve - medianprognoserna för styrräntan höjs tydligt jämfört med junibedömningen - Tabell
ByteDance-enhet tar in 290 miljoner dollar efter avknoppning
Costco utökar Uber Eats-leveranser till 47 delstater
Cohere och Aleph Alpha tecknar definitivt fusionsavtal
Amerikanska råoljelager (DOE) sjönk mindre än väntat under förra veckan
Prisjakt planerar stämma Google på 21,4 miljarder kronor
Yardeni ser ökad risk för börsnedgång kommande månader, sänker S&P 500-prognosen - BN
Barclays dubbelhöjer Alvotech inför FDA-besked – dubblar riktkursen
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
SEB ser ljusa tillväxtutsikter för Plejd – aktien rusar
Santander utser sin första chef för råvaruhandel - BN
Två svenskar häktade misstänkta för spioneri i Finland - Helsingin Sanomat
Di: Positionera för börsfall i höst
Turkiska börsen rasar 6 procent – handeln stoppades