Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Japanska Honda stoppar temporärt exporten av bilar och motorcyklar till Ryssland, enligt statliga tv-nyhetssändaren NHK. Det rapporterar Reuters.
Finwire / Börsvärlden
10:06
NCC bygger tvillingskola för 175 miljoner
09:55
Citi anser att vinstförväntningarna är för högt ställda på Traton - Di
09:31
Konecranes valberedning föreslår två nya ledamöter till styrelsen
09:01
Industriproduktionen i Österrike sjönk i årstakt i november
08:57
Xpeng vill bredda till att bli ett Physical AI-bolag, enligt vd
08:45
Industriproduktionen i Frankrike ökade mer än väntat i årstakt i november
08:37
Industriproduktionen i Sverige ökade i årstakt i november (uppdatering 2)
08:16
Industriproduktionen i Sverige ökade i årstakt i november (uppdatering)
SEB höjer bundna bolåneräntor
Portugals Centeno kandiderar till att bli vice ordförande i ECB - BN
Pareto: Högt ställda förväntningar på Clas Ohlson efter senaste försäljningssiffra
Dragning uppåt på Europabörserna
Basmetaller - totala kopparlagren på LME/SHFE ökade 9,9 procent under veckan
Klarna hotas av stämning i USA - Di
Stocks in Play - Avanza och Nordnet stiger i öppningen
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Cibus överväger att emittera gröna obligationer, erbjuder återköp och villkorad inlösen av utestående
Tysklands export minskade 2,5 procent på månadsbasis i november - väntat var minskning 0,2 procent
Dahlgren Capital lägger bud på Comintelli