Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Teknikjättarna Apple och Meta har bötfällts med totalt 700 miljoner euro av EU för brott mot teknikregler, skriver Bloomberg News.
Finwire / Börsvärlden
13:25
Starlink växer: Spacex köper mer spektrum av EchoStar för 2,6 miljarder dollar
13:05
Nokia och KDDI forskar tillsammans om 6G
12:48
Appears aktie klättrar 8,7 procent i premiärhandeln på Oslobörsen
12:43
Källor: Prosus överväger köp av Mobile.de - Reuters
12:28
Talnox Group siktar på notering på Spotlight i maj 2026
12:25
Bättre än väntat från Millicom
11:58
Rugvistas vd Ebba Ljungerud köper aktier för 0,45 miljoner kronor
11:53
Google ska tillkännage sin största investering någonsin i Tyskland nästa vecka
Astra Zeneca varnar: EU:s låga läkemedelspriser hotar Europas självbestämmande i hälsopolitiken - FT
Conoco Phillips resultat bättre än väntat - höjer produktionsprognos
Torsdagens aktierekommendationer i översikt
USA kan ta ägarandel i Westinghouse inför möjlig börsnotering, Cameco: 'Vi håller alla alternativ öppna'
Mestadels uppåt bland basmetaller - svagare dollar stöttar
Simsen Diagnostics genomför en finansieringsrunda på 10 miljoner kronor
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Mestadels små förändringar på Europabörserna
G5 Entertainment: Finally, better growth momentum - ABG
Storbritanniens inköpschefsindex för byggsektorn minskade oväntat i oktober