Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Tjänstepensionsjätten Alecta har minskat innehavet i fritidsproduktsbolaget Dometic till drygt 15,6 miljoner aktier, från drygt 16 miljoner aktier. Innehavet motsvarar därefter 4,9 procent av kapitalet och rösterna.
Finwire / Börsvärlden
17:29
Clas Ohlson-chef köper 500 aktier
17:10
Verve Groups vd och storägare Remco Westermann ökar aktieinnehavet
16:21
Dustin har återöppnat hemsidor och kundportaler
15:36
Walmart börjar leverera Papa John’s matbeställningar
15:11
Mangolds storägare Per Åhlgren köper aktier för 3 miljoner kronor
15:10
Tura Group: 'Vi vill nå en storlek som gör oss mer attraktiva för investerare' - vd
14:40
Monivents tillträdande vd köper aktier och teckningsoptioner
14:22
AQR Capital Management är inte längre publik blankare i AAK
SB1 Markets internmäklar cirka 2,2 procent av kapitalet i Exsitec
SEB internmäklar cirka 0,8 procent av kapitalet i Lumenradio
Siemens ordförandes AI-roll granskas av EU-ombudsmannen - Politico
Uppgifter: Meta Platforms tappar AI-forskaren Andrew Tulloch till Anthropic - WSJ
SB1 Markets internmäklar cirka 0,7 procent av kapitalet i Exsitec
Sensys Gatso stödjer lansering av trafiksäkerhetsprogram i Ghana
Affärsvärlden slopar sitt säljråd för Fortum, höjer till neutralt råd
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Mestadels små förändringar på Europabörserna
Nokia lanserar AI-plattform för gruvor, räddningstjänst och försvar