Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Klockan 12.36 mäklades en aktiepost om knappt 1,2 miljoner aktier i sko- och accessoarbolaget Rizzo Group till kursen 0,1328 kronor. Posten motsvarar cirka 0,8 procent av antalet aktier i bolaget.
Finwire / Börsvärlden
16:59
CVC och Nordic Capital sonderar exit från Cary – kan värderas till 3 miljarder euro - BN
15:47
Royal Unibrew-chef säljer aktier
15:34
Thules chef för leveranskedjan Andreas Hägglund gör sitt första aktieköp
15:11
Citadel Advisors inte längre publik blankare i Electrolux - totala blankningen upp 42 procent på ett år
15:08
Affärsvärlden ger köpråd för New Wave
15:00
Boldhaven Management inte längre publik blankare i Elux Pro
14:02
Ingka Group drar ner på nästan 1 000 tjänster
13:58
Aktiepost om 0,6 procent av kapitalet har mäklats i Besqab
Di: Upp till bevis för Klarna efter kurskraschen
Bessent: USA överväger att lätta på sanktioner mot iransk olja - Fox
Klarna har tappat flera seniora medarbetare senaste veckorna - BN (uppdatering 2)
Klarna Card når 5 miljoner aktiva användare globalt
Tyskland överväger krisskatt på oljebolag - BN
Inwido köpstämplas av EFN - 'attraktiv värdering inför återhämtning'
WTO: Mellanösternkonflikt hotar dämpa global handel
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Data visar: Marknaden ser liten chans till räntesänkning av Fed i år - CNBC
Alibaba siktar på 100 miljarder i intäkter från AI och molnet om 5 år - BN
Affärsvärlden gör flera förändringar i sin utdelningsportfölj, tre nya innehav