Nio aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

Nio aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på nio nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.18.

AktieNytt 52-veckorshögstaFöregående 52-veckorshögstaFöregående datum
AcadeMedia119,40117,602026-10-29
Byggmax Group65,1064,802026-02-27
Cellavision198,20191,202025-11-03
Clas Ohlson B494,60490,002026-10-28
Getinge B275,60273,902026-10-29
Medicover B283,50282,002026-10-29
Online Brands Nordic20,0019,402026-10-27
Ratos B41,0040,982026-10-29
Sectra B346,20342,602026-10-29
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev