13 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

13 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 13 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.41.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Acuvi6,086,172026-10-27
Annehem Fastigheter14,4014,452026-10-23
Axolot Solutions Holding0,220,242026-10-23
Duni68,1068,302026-10-27
Fagerhult14,1016,182026-09-14
Flerie14,4014,452026-10-27
Grangex18,2019,342026-10-27
Infrea11,0011,202026-10-27
John Mattson52,5052,902026-10-27
Nepa7,807,962026-10-23
NextCell Pharma0,260,292026-10-27
Polygiene2,282,342026-10-27
Saxlund Group8,168,242026-10-27
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev