Sju aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

Sju aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på sju nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.21.

AktieNytt 52-veckorshögstaFöregående 52-veckorshögstaFöregående datum
Bravida Holding157,00155,302026-10-26
Dedicare66,7059,602026-09-04
Proact IT Group156,00155,802026-10-26
Skistar B180,90179,902026-10-26
Storytel B121,50120,602026-10-06
Storytel B121,50120,602026-10-06
Traction B269,00268,002026-10-26
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev