Nio aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

Nio aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på nio nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 14.09.

AktieNytt 52-veckorshögstaFöregående 52-veckorshögstaFöregående datum
AcadeMedia116,00115,602026-10-19
Beijer Ref B160,60160,402025-11-13
Bonesupport311,20273,202026-04-17
Bulten77,5075,802026-10-21
Careium34,3030,802026-07-10
Getinge B269,10267,202026-10-21
Kjell Group19,8017,502026-10-20
Proact IT Group151,40145,402026-06-04
Sectra B338,20330,402026-10-21
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev