14 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

14 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 14 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.37.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Alm Equity A35,6036,002026-10-20
Catella B15,0015,302026-10-20
Fasadgruppen13,8813,902026-10-19
Flerie14,6514,802026-10-20
Gotlandsbolaget A224,00226,002026-03-11
Gotlandsbolaget B216,00226,002026-10-14
Greater Than5,485,882026-10-20
Husqvarna B31,2033,642026-10-13
Magle Chemoswed Holding0,240,252026-10-20
Ossdsign3,213,232026-10-20
Qlife Holding0,981,012026-10-20
Qualisys38,1043,752026-05-15
Swedencare18,5420,652026-09-18
Titania6,726,802026-10-20
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev