19 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

19 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 19 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.32.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Alligator Bioscience0,010,022026-10-09
Annehem Fastigheter14,8014,852026-10-09
Atrium Ljungberg B20,5521,202026-10-09
Avensia5,245,262026-09-30
Balder B43,9244,112026-10-09
Botnia Gold9,639,892026-10-08
Cell Impact0,02080,02112026-10-09
Circhem0,440,452026-09-14
Clean Motion0,05100,05142026-10-09
Corline Biomedical13,0513,152026-09-24
Devyser50,0050,102026-09-29
Fabege63,3563,802026-10-08
Grangex20,4022,602026-10-09
Hufvudstaden A106,00106,302026-10-09
Litium9,9210,002026-10-09
Malmbergs B27,0027,502025-12-18
Nivika33,7534,702026-10-09
Oodash20,0021,002026-10-09
Stendörren Fastigheter B148,80149,002026-10-09
Källa: FactSet
Börsvärldens nyhetsbrev