Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Elfordonsbolaget Zoomabilitys vd Perh-Johan Fager tillsammans med samtliga styrelseledamöter avser att teckna aktier i den pågående företrädesemissionen av units.
Finwire / Börsvärlden
08:49
Freetrailer dubblade vinsten - rekord i juli - förväntar sig fortsatt tvåsiffrig tillväxt
08:46
Mresell gick back i Q2, har haft mer än fördubblad tillväxt i juli
08:20
Embedded Art ökar omsättning och vinst - siktar på ett eller flera förvärv under andra halvåret
08:18
Nilsson Special Vehicles minskar förlusten
08:12
Easyfill minskar förlusten
08:09
Nordrest ökar omsättning och vinst - samtliga affärsben växte
08:05
FM Mattsson ökar omsättning men minskar rörelseresultat
08:04
Viva Wine Group ökar omsättning och nettovinsten
Done.ai ökar förlusten
Svensk exportoptimism stiger – starkare framtidstro trots tullar och stark krona
Mindark minskar omsättning men ökar vinsten - startpaket har fått större genomslag än väntat
Provide IT minskar omsättning och resultat - svagt marknadsläge påverkar
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Inission: Q2 likely marked the R12m EBITA trough - ABG
Bytedance höjer värderingen till över 330 miljarder dollar i nytt återköpsprogram - Reuters