Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Underskottet i Turkiets handelsbalans uppgick till 5,92 miljarder dollar i november. Månaden innan visade ett underskott på 6,52 miljarder dollar.
Finwire / Börsvärlden
10:33
Hongkongs export ökade 42,9 procent på årsbasis i april - väntat var ökning 31,0 procent
10:31
Konsumentförtroendet i Portugal sjönk i maj
10:27
Kristersson försvarar SD-samarbetet, öppnar för SD i regering - Di Weekend
10:23
Zelenskyj besöker Sverige under torsdagen
10:18
Nedåt på Europabörserna
10:13
ECB-ledamoten Stournaras öppnar för ECB-höjning i juni
10:06
Lagarde varnar för hot mot centralbankers oberoende
10:00
Företagsförtroendet i Italien högre än väntat i maj
Michelin överväger att kapa 1 500 tjänster i Frankrike
Halvledarbolaget IQE faller efter vinsttapp
EFN: Småbolagsfonder lämnar PPM - här är aktierna som kan påverkas
Sverige - konjunkturprognoser sammanställning
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Ifo: Tyska kemiindustrins framtidstro faller kraftigt
Barometerindikatorn i Sverige steg marginellt i maj
Sparkad BP-ordförande slår tillbaka mot anklagelser
Riksgälden flaggar för ökad upplåning i år och nästa år