Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Riskkapitalbolaget Triton säljer marknadsundersökningsbolaget Norstat till Nalka Invest, framgår det av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
11:18
Bluescope säger nej även till sockrat uppköpserbjudande
10:47
Di har Enity och TF Bank som favoriter bland nischbankerna
10:13
LSEG rapporterar i linje med förväntningarna, lanserar återköp
09:46
Flatexdegiro ökar intäkter och resultat
08:38
Blick Global redovisar nettovinst - vd: vi har inga kostnader annat än det som är regulatoriska krav
08:33
Elektas förra vd Tomas Puusepp blir ny ordförande i Permobil
07:48
Bain säljer aktier i Kioxia för miljardbelopp
07:34
Nordnets fondsparare satsar på europeiskt och tillväxtmarknader - dumpar ädelmetaller
Svenska kraftnät höjer investeringstakten under en treårsperiod
IMF: Alternativ politik kan uppnå USA:s mål utan negativa effekter
Baidu överträffade förväntningarna
Eni ökar justerat rörelseresultat mer än väntat
Aktiespararna rekommenderar avvakta för Ericsson, riktkurs 110 kronor
Mestadels små förändringar på Europabörserna
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Grangex redovisar som väntat förlust - vd: nästa steg är slutföra finansiering och fatta investeringsbeslut
Ocado rapporterar lägre rörelseförlust - kapar 1 000 tjänster
Analytikerkonsensus inför dagens USA-rapporter
Mresell ökade omsättningen men redovisar rörelseförlust
Thomas Zeihlund ny vd för Freetrailer
Sensys Gatso förbättrar rörelseresultatet
Nilsson Special Vehicles förbättrade resultatet