Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Norska mobiloperatören Telenor ska genomföra en omorganisation som innebär att 78 anställda i Sverige tvingas lämna, rapporterar SVT.
Finwire / Börsvärlden
13:40
Lululemon utökar styrelsen efter överenskommelse med grundaren
13:25
Tradera öppnar för AI-agenter
13:24
ST Microelectronics har fått en ny ordförande
13:15
Fagerhult utser ny Sverigechef
13:12
Schaeffler och Spire Global i rymdsamarbete
13:05
Kemira skär ned 123 tjänster globalt efter avslutade förhandlingar
13:04
EFN ger köpråd för Vitec
12:49
Temu-ägaren PDD:s resultat sämre än väntat - aktien tappar
Unibet förlänger sponsorskap med Svensk Elitfotboll
Svenska vattenmagasinen steg under förra veckan
Kärnkraftsbolaget Newcleo går till börsen via spac-affär - WSJ
Svantesson försvarar stöden: 'Tillfälliga och riktade' - TT
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Salix Group förväntas börja handlas på Nasdaq Stockholm den 15 juni
Teslas försäljning i Europa steg 46,5 procent i april
Tysk expertpanel sänker tillväxtprognos
Lettland stärker drönarförsvar vid gränsen mot Ryssland och Belarus