Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Spelutvecklingsbolaget Starbreeze senarelägger publiceringen av årsredovisningen till tisdagen den 15 april. Orsaken är praktiska skäl.
Finwire / Börsvärlden
09:06
H100 Group tar emot 144,8 bitcoin som delbetalning
09:02
H100 Group får begäran om konvertering av Tranche 5 i konvertibelt låneavtal
08:51
Gig Software-chefen köper aktier igen
08:39
Volvo och Daimler Trucks samriskbolag Coretura är igång
08:38
Everysport flyttas till observationslistan
08:37
Budgivarna ser ökad tillväxtpotential i Everysport – vill fokusera på Elite Prospects utanför börsen
08:31
Softbank har sålt aktier i T-Mobile för 4,8 miljarder dollar, till 3 procent rabatt
08:28
Försvarsmakten ansluter till Northstar
DI:s skuggdirektion anser att räntan bör sänkas - men oeniga i hur mycket
Rabatt på AAK - Aktiespararna sätter köp
Hoodin uppdaterar verktyg för regulatoriskt arbete inom medicinteknik
Alzecure har fått teckningsförbindelser från Max Mitteregger
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
SEB:s handlarrum tror på sänkt ränta och lite lägre räntebana
Mentice vidtar åtgärdsprogram och planerar företrädesemission
Done.ai avser förvärva spanska Exaccta
Nissan planerar minska ägande i Renault enligt vd - Nikkei
Trump lämnar G7-möte i förtid
Briox tecknar partnerskap med svenska Studac - väntas ge minst 200 kunder