Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Stämningsläget i den tyska exportindustrin har försämrats något. Ifo Export Expectations föll till -6,3 i augusti, ned från -6,0 månaden före.
Finwire / Börsvärlden
11:16
Amundis investeringschef: ECB sänker sannolikt ytterligare två gånger - BN
11:12
Globala försäljningen av el- och laddhybridfordon steg 15 procent i augusti - Rho Motion
11:10
Indien ser ingen större påverkan på Foxconn efter att kinesiska arbetare skickats hem
10:58
Sverige - konjunkturprognoser sammanställning
10:36
Stoxx 600-index svagt nedåt i dag
10:17
Ekonomistyrningsverket ser tecken på ljusning i ekonomin - Riksbanken sänker en gång till
10:10
Akazawa: Handelsavtal med USA påverkar bolagsvinster negativt med upp till 3 procent - BN
10:07
Storbritannien inför nya sanktioner mot Ryssland
HF Reverse handlas i premiärhandeln på Spotlight
JP Morgan ser på USA-osäkerheten som 'brus' för Vestas, behåller övervikt
EQT uppges ha investerat i hemliga AI-bolaget Strawberry browser - Breakit
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Storbutiksdöd hotar Storbritannien om ny fastighetsskatt införs - BRC
Danmark köper in luftförsvarssystem - största försvarsinvesteringen någonsin
Stocks in Play - uppåt för Svolder efter höjd utdelning