Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Massaproducenten Rottneros presenterade idag sin rapport för det första kvartalet med VD Lennart Eberleh och CFO Monica Pasanen.
Finwire / Börsvärlden
18:19
Antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada gick ner 3,9 procent till 197 stycken senaste veckan
18:18
Antalet aktiva olje- och gasriggar i USA steg 0,4 procent till 553 stycken senaste veckan
17:39
Stockholmsbörsen föll efter svag avslutning, OMXS30-index sjönk 1,5 procent
16:37
Uppgifter: Prisjakt skjuter på börsnotering - Di
16:20
Affärsvärlden: Benson sågar Kinnevik, ser behov av en ny midnattsräd
16:06
Uppgifter: Kina öppnar kortvarigt för leveranser av BHP-malm - Reuters
15:56
Källor: Leo Pharma sonderar börsnotering i Köpenhamn - BN
15:55
JP Morgan höjer Alcoa till neutral, ser stöd från stigande aluminiumpris
SD:s Åkesson tonar ned skoluppgörelse med L - Di
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Fastator tyngs av nedskrivningar - Analysguiden sänker motiverat värde
Goldman Sachs sänker tillväxtprognos för Japan
Affärsvärlden: Inget dåligt bud på Zalaris, låg sannolikhet för budhöjning
Nidhogg Resources planerar geofysiska mätningar inom Sellnäsfältet
Affärsvärlden ger köpråd för Viking Line