Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Swedbank Robur Fonder har minskat innehavet i investmentbolaget VNV Global till cirka 5,95 miljoner aktier, från cirka 6,0 miljoner aktier. Innehavet motsvarar därefter cirka 4,98 procent av kapital och röster.
Finwire / Börsvärlden
9 Sep
Beijer Almas tillförordnade vd Johnny Alvarsson ökar sitt aktieinnehav
Källor: Klarnas teckningskurs kan hamna högre än aviserat intervall - BN
Nasdaqs vd kommenterar makuleringen av avslut på Stockholmsbörsen - Afv
Intellegos vd och storägare Claes Lindahl fyller på portföljen med fler aktier
SBAB väljer in Mattias Forsberg i styrelsen
Kinda Braves storägare Hans Isoz fyller på med ytterligare aktier
Havsfruns substansvärde uppgick till 8,86 kronor per aktie per 31 augusti
Uppgifter: Nasdaq investerar 50 miljoner dollar i kryptobörsen Gemini - Reuters
Lumera har planer om att gå till börsen - Breakit
Världens oljejättar agerar inför en längre tid med lägre oljepriser - FT
Öhman Räntefond Kompass ökade 0,6 procent i augusti - kreditmarknaden tog fart efter en lugnare sommar
Affärsvärlden ger ett neutralt råd för HMS Networks
Stim lanserar AI-licens för musik
Arm vill expandera i Sydostasien - WSJ
Ikea erbjuder produkter via Best Buy-butiker - FT
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Grupptalan mot Evolution i USA stoppad av domstol - BN
Sverige beställer nytt luftvärnssystem för 3 miljarder kronor
Ecodatacenter säkrar 6,5 miljarder kronor i finansiering
Volvo Cars vd ser gamla biljättar gå under i omställningen till elbilar - BN