Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Gamingbolaget Paradox ska släppa nästa expansion till Europa Universalis IV med namnet Leviathan den 27 april. Det framgår av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
17:15
Tidigare vd tar plats i styrelsen för Jula
16:28
Capital Fund Management ny publik blankare i Tietoevry
16:22
AAC Clyde Space har skjutit upp två jordobservationssatelliter
16:03
Acadian Asset Management inte längre publik blankare i Vitec
15:52
Eatgood: Affärstakten ökar inom flera segment
15:40
Goldman inleder bevakning av Qualcomm med neutral
15:38
Microsoft lanserar Copilot-funktion där AI-modeller granskar varandra
15:23
Zalando nominerar AI-profil till styrelsen
Robot från Iran nedskjuten över Turkiet
General Motors ökar produktion av tunga pickuper i Michigan - WSJ
Bessent: USA kan säkra Hormuzsundet med militära eskorter - Fox
BP tappar chef för elbilsladdning igen - FT
Volvo Cars skriver avsiktsförklaring med Geely Auto om att importera Lynk & Co i Europa
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Affärsvärlden ger köpråd för Electrolux Professional
Stegras finansiering försenas - missar kvartalsdeadline - EFN
Nasdaq inför nya regler - innebär snabbspår för börsjättar
Hedin får godkänt till att förlänga löptid på obligationer till 2027