Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Mobiloperatören Millicom avser emittera obligationer på 100 miljoner dollar med en löptid fram till 2032. Det framgår av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
17:34
Rugvistas styrelseledamot Carl Rydin köper 135 000 aktier
17:29
Fortinova emitterar gröna obligationer för 200 miljoner
17:21
BofA ser fortsatt uppsida i ASML och ASM
16:58
OpenAI uppges nära lösning på ännu ett millennieproblem - The Information
16:53
BofA upprepar köp på Meta – riktkurs 810 dollar
16:31
Bank of America upprepar köp för Apple med riktkursen 370 dollar
16:23
Bank of America upprepar köp för Amazon med riktkurs 320 dollar
15:58
Nvidias Jensen Huang: Reglera AI-produkter – inte tekniken
Källor: Orion180 uppges prissätta notering under intervallet - BN
GM börjar tillverka delar till Lockheeds Patriot-robotar
Exxon spår 65 procent högre global efterfrågan på el till 2050
Intuit upprepar prognoser i samband med kapitalmarknadsdag
EssilorLuxottica får sällsynt säljråd efter kursras
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Kina uppges ha bett Iran tygla Huthirörelsen - Reuters
Coreweave planerar konvertibelemission på 3 miljarder dollar
NSE:s börsnotering fick dämpad start
Rapport: Personalbrist hotar USA:s stora chipexpansion