Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Millennium International Management har blankat 0,85 procent av totala antalet aktier i Powercell, enligt Finansinspektionens blankningsregister.
Finwire / Börsvärlden
15:25
Handelsbanken Fonder flaggar för över 5 procent i BTS Group
15:23
Tepper rasar mot Whirlpool - vill se strategisk kursändring
KB Components säkrar ny kreditram på 1 miljard kronor - för dialoger inom förvärv
15:08
Källor: Revolut kan sälja aktier inför möjlig börsnotering - BN
15:04
Serstech: Placed Under Review - Redeye
15:00
Affärsvärlden köpstämplar Byggpartner Gruppen
14:58
Affärsvärlden ger köpråd för Sampo
14:26
Zalando lanserar second hand för barn i 14 länder
Regeringen vill skärpa reglerna om utvisning på grund av brott
Kaunis Iron redovisar kraftigt ökad förlust efter nedskrivning
Amerikanska bolåneräntorna sjönk i förra veckan till lägsta nivån sedan 2022
Scan köper två slakterier i Norrland
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Litiumaktier stiger efter att Zimbabwe stoppat export
SSAB fortsätter satsa på grönt stål - trots minskat intresse i Europa - SvD
SK Hynix satsar 135 miljarder på att bygga ut halvledarproduktionen i Sydkorea
Grönt ljus för Nidhogg i Vintjärn av Falu kommun