Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Teknikbolaget Maven Wireless har tagit emot en order från Mellanöstern med ett värde om cirka 6,1 miljoner kronor, framgår det av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
08:59
Exsitec ökar justerat ebita rejält, uppvisar positiv organisk tillväxt
08:57
Litiums ARR ökade
08:55
Fractal Gaming ökar omsättning och rörelseresultat
08:43
Bubbleroom minskar omsättning medan förlusten ökar - geografisk expansion framöver
08:40
Tietoevrys justerade ebita högre än väntat (uppdatering)
08:34
Skolon ökar omsättning och antalet betalande användare
08:33
Nelly ökar omsättning och rörelseresultat - vill utöka närvaro utanför Norden
08:32
Paradox rapporterar bättre rörelseresultat än väntat
Botnia Gold redovisar som väntat förlust - når malmmålet
Guldbrev mer än fördubblade vinsten
Bilias operativa rörelseresultat högre än väntat, lanserar sparprogram (uppdatering 2)
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Powercells justerade rörelseresultat något bättre än i fjol
Mildef mer än fördubblar vinsten
Softronic minskar rörelseresultatet, 'ett utmanande kvartal' - vd