Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Norska fiskodlingsbolaget Lerøy Seafood skördade 53 900 bruttoton, GWT, exklusive en volym från Skottland, i det tredje kvartalet.
Finwire / Börsvärlden
13:07
Stora Enso investerar cirka 200 miljoner i ökad produktion av fluffmassa
13:01
Detaljhandelsförsäljningen i Sydafrika ökade mindre än väntat i årstakt i april (uppdatering)
13:00
Detaljhandelsförsäljningen i Sydafrika ökade mindre än väntat i årstakt i april
12:50
Källor: G7 vill minska beroendet av Kina för kritiska mineraler - BN
12:30
Förenade Arabemiraten vill eliminera beroendet av Hormuzsundet
12:20
Epirocs vd: Elektrifieringen går långsammare än väntat - Di
11:48
Citadel Advisors är inte längre en publik blankare i SSAB
11:27
Xoma utökar samarbetet med Boliden Rönnskär
Svenska vattenmagasinen steg under förra veckan
Onsdagens aktierekommendationer i översikt
Ifo: Fracking ger begränsad effekt i Tyskland på kort sikt
Scania ser inte Stegra som ett nytt Northvolt
Invesco: Warsh väntas ändra Fed-kommunikationen snarare än räntan
Pareto: Elektas nya mål ungefär som väntat
Hacksaw Gaming tecknar avtal med Casino.si i Slovenien
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Mendus: repurchases outstanding Fenja warrants - Edison