Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Kinas centralbank har valt att förlänga sina finansiella stöd för fastighetsmarknaden till slutet av 2024, rapporterar Reuters.
Finwire / Börsvärlden
10:19
Dragning uppåt på Europabörserna
10:01
Riksbanken planerar lån på 200 miljarder kronor via Riksgälden för att minska valutarisken
10:00
Inköpschefsindex för tjänstesektorn i EMU reviderades ned till 51,4 i oktober, från preliminära 51,7
09:57
Analytikerkommentarer på Riktsbanken: Väntad räntehöjning från Riksbanken – fler höjningar väntas
09:55
Inköpschefsindex för tjänstesektorn i Tyskland reviderades upp till 52,5 i oktober, från preliminära 51,7
09:50
Inköpschefsindex för tjänstesektorn i Frankrike reviderades ned till 46,2 i oktober, från preliminära 48,4
09:47
Svensk Handel varnar för ytterligare räntehöjningar efter Riksbankens besked
09:45
Inköpschefsindex för tjänsteindustrin i Italien högre än väntat i oktober
Deutsche Bank utser Danske Bank till ny nordisk bankfavorit
SEB internmäklar cirka 0,9 procent av kapitalet i Lumenradio
Spiltan återköpte aktier för 2,2 miljoner kronor i oktober
Solidx kvalificerat för Umeå kommuns IT-upphandlingar
Wolters Kluwer ökade organiskt med 6 procent under årets första nio månader
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Gft Technologies: Q3 preview: code for a comeback, chg. - NuWays AG Research
Medicover: Ex-India: Sales light, margins in line, HS ahead - ABG
Petra Diamonds omsättning minskar