Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Amerikanska industribolaget Honeywell utser den tidigare PepsiCo-chefen Indra Nooyi till oberoende styrelseledamot från 1 januari nästa år.
Finwire / Börsvärlden
14:00
Norges statsminister avvisar militär insats i Mellanöstern
13:36
Veidekke bygger skola i Sola för 350 miljoner
13:35
Hegseth: Irans högste ledare skadad och sannolikt vanställd
13:33
Uber lanserar robotaxi i Las Vegas
13:20
Colgate-Palmolive höjer utdelningen för 64:e året i rad, årets höjning är på 1,9 procent
13:05
Amerikanskt tankflygplan har kraschat i Irak - fyra döda (uppdatering)
13:00
Styrelseledamot köper aktier i Maersk för cirka 128 000 danska kronor
Industriproduktionen i Mexiko sjönk oväntat i årstakt i januari
Stockholmsbörsen visar små rörelser initialt efter nya siffror över kärninflationen (kärn-PCE) i USA
Deutsche Bank: Energiprischock kan utlösa recession i eurozonen, ser påverkan redan vid 85 dollar/fat
Orderingången av varaktiga varor i USA var oväntat oförändrad i månadstakt i januari
Bernstein höjer Zalando till market perform - ser mer balanserad värdering
Fredagens aktierekommendationer i översikt
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
HMS Networks kallar till årsstämma den 23 april
Tysk kemiindustri varnar för leveransstörningar från Mellanösternkriget
Di: Varningsflaggor i snabbt växande privat kreditmarknad - eko från finanskrisen