Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Fastighetsinvestmentbolaget Fastator meddelar att bolagets styrelseordförande Björn Rosengren har förvärvat aktier i Fastator för cirka 100 000 kronor.
Finwire / Börsvärlden
14:46
Qualisys styrelseledamot Daniel Pettersson ökar sitt aktieinnehav
14:44
Styrelseledamot i DFDS har köpt aktier för 0,4 miljoner danska kronor
14:38
EFN pekar ut tre köpvärda verkstadsbolag inför 2026 - Hexagon, Volvo och SKF
14:37
Storägaren WQZ har sålt 8,1 miljoner aktier i Itab, matchar mäklad storpost
14:31
H&M:s HR-chef Åsa Agebäck har köpt aktier för knappt 0,3 miljoner kronor
14:28
Pierces vd Göran Dahlin fyller på portföljen med fler aktier
14:21
Kepler Cheuvreux drar upp riktkursen för Munters - upprepar köp
14:10
Vasakronan hyr ut till Sodexo och inleder samarbete kring service i Garnisonen
Affärsvärlden ger köpråd för Xvivo Perfusion för den som tål risk
Inderes väntar sig stark omsättningstillväxt från Homemaid i Q3
The Big short-investeraren Michael Burry har avregistrerat sin fond
Catella: Optimistic outlook maintained - ABG
Aktiespararna dumpar Novo Nordisk i korta portföljen, 'klassisk värdefälla' - tar in två nya innehav
Lannebo Hälsa och Ny Teknik minskade 0,2 procent i oktober – positiva bidrag från Addlife, Sobi och Getinge
Basmetaller visar mindre prisrörelser
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Ellastbilstillverkaren Harbinger drar in 160 miljoner dollar, landar order från Fedex
Fler exportbolag räknar med lägre ränta - Exportkreditbarometer
Dragning uppåt på Europabörserna
Stocks in Play - Embracer backar på rapporten (uppdatering, rättelse)