Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Hedgefondfirman Elliott Investment Management har köpt in sig i fastighetsbolaget Welltower och teknikbolaget Forescout, rapporterar Seeking Alpha.
Finwire / Börsvärlden
07:21
Källor: OpenAI förbereder börsnotering - WSJ
07:19
Hoodin tar in 2,1 miljoner kronor genom riktad emission
Truecaller lanserar Travel eSIM globalt
07:15
Spacex siktar på rekordstor börsnotering
07:12
Better Collective ökade omsättning och ebitda – upprepar helårsprognos
06:55
Dynavox tar strid i USA – vill skydda immateriella rättigheter
06:51
Better Collective utökar samarbete med X globalt
06:44
Zuckerberg: Inga fler breda nedskärningar väntas i år
Asmodees justerade rörelseresultat högre än väntat
Inköpschefsindex för tjänsteindustrin i Indien ökade i maj
Inköpschefsindex för industrin i Indien sjönk i maj
Protokoll: Fed kan höja räntan vid ihållande inflation
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Inköpschefsindex för industrin i Japan sjönk i maj
BTS tillbaka till lönsam tillväxt – ökar ebita jämfört med fjolåret
Uppgift till Reuters: ECB nära räntehöjning i juni