Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Amerikanska läkemedelsbolaget Eli Lilly utser Diogo Rau till ny informations- och IT-chef. Han tillträder den 17 maj, enligt ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
09:34
Oriola: Awaiting news on strategy review - Evli
09:09
GSK-preparat får prioriterad granskning i Kina
09:08
GSK får tummen upp rörande snabbare process för bepirovirsen i Japan
09:05
Chosa Oncology rapporterar minskad rörelseförlust
08:53
Odi Pharma vänder till rörelsevinst
08:49
Astra Zeneca fastställer villkor för obligationsemission på 2 miljarder dollar
08:43
Brittisk kund till Sectra flyttar sin lösning för bildhantering till molnet
08:36
BPC Instruments ökar omsättning men minskar rörelseresultat
Stocks in Play - Better Collective stiger på bokslut
Bullish sentiment i USA minskade något under senaste veckan - AAII
Stellantis rapporterar första helårsförlusten
Barometerindikatorn i Sverige lägre än väntat i februari
Mresell ökade omsättningen men redovisar rörelseförlust
Grangex redovisar som väntat förlust - vd: nästa steg är slutföra finansiering och fatta investeringsbeslut
Sensys Gatso förbättrar rörelseresultatet
Nilsson Special Vehicles förbättrade resultatet
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Deutsche Telekoms justerade ebitdaal-resultat något högre än väntat
Samsung lanserar Galaxy S26-serien
Dlaboratory ökar omsättning - vd: fortsätter att kommersialisera dSense