Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Brasilien höjde oväntat styrräntan till 2,75 procent från 2,00 procent. Marknaden räknade, enligt Bloomberg, med en ränta på 2,50 procent.
Finwire / Börsvärlden
10:03
Kinas valutareserv högre än väntat i april
10:02
Konsumentpriserna i Taiwan ökade mindre än väntat i årstakt i april (uppdatering)
10:01
Detaljhandelsförsäljningen i Italien sjönk i årstakt i mars
Maskinorderingången i Tyskland ökade 4 procent i årstakt i mars
10:00
Konsumentpriserna i Taiwan ökade mindre än väntat i årstakt i april
09:31
Frankrikes inköpschefsindex för byggsektorn minskade i april
Inköpschefsindex för byggsektorn i EMU ökade i april
09:30
Italiens inköpschefsindex för byggsektorn minskade i april
Försvarssektorn växer – här är fem svenska aktier att bevaka
Stillfront rusar på köpråd från Pareto
Analytikerkonsensus inför dagens USA-rapporter
SHB höjer Peab till behåll, Kepler upprepar köp
Ziklo Bank ökade intäkterna men minskade vinsten
Zaptec ökar omsättning och rörelseresultat
Stocks in Play - Intrum stiger på rapport
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Aptahem gör företrädesemission om 9,7 miljoner
Kanadas premiärminister markerade mot Trump: Landet inte till salu
Ørsteds ebitda-resultat högre än väntat