Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Under dagen har vissa av Avanzas kunder haft problem med att komma åt appen och sajten. Anledningen är att nätmäklaren utsatts för en så kallad DDoS-attack, skriver Avanza på X.
Finwire / Börsvärlden
17:43
Astra Zeneca i fokus när OMXS30 steg 0,57 procent
17:12
Peacock blir del av YouTube Premium i USA
17:00
Amazons Leo vill skjuta upp tusentals satelliter för kommunikation
16:47
Europabörserna stiger inför stängningen, Stoxx 600-index ökar 0,44 procent
16:34
New York-börsen inleder blandat, S&P 500-index kring nollstrecket
16:29
USA viktiga bolag klockan 16.13 - AMD faller 4,7 procent
16:10
Källor: SNB väntas hålla styrräntan på noll till slutet av 2027 - BN
16:09
Storägaren Freya Investissement stämplar om aktier i Tele2
Jefferies höjer rekommendationerna för Ford och GM
Nvidia investerar i Safe Superintelligence
Schneider Electric-chef: EU:s elektrifieringsplan kräver lägre elpriser
Circle köper blockkedjepatent från IBM
Italien förbereder åtgärder för att hålla drivmedelspriserna under 2 euro - Reuters
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Tre Nokia-toppar köper aktier
Hexagon väntas redovisa ett justerat rörelseresultat på 257 miljoner euro – Modular Finance
Rocket Lab tilldelas rekordkontrakt av US Space Force
Piper Sandler höjer Rivian och Mobileye – sänker Stellantis