Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Arbetslösheten i Belgien uppgick till 5,8 procent i januari. Månaden innan låg arbetslösheten på 6,0 procent (reviderat från 5,8).
Finwire / Börsvärlden
12:00
Konsumentpriserna i Lettland ökade i årstakt i augusti
Antalet öppet arbetslösa i Sverige ökade med 653 personer i förra veckan - Arbetsförmedlingen
11:44
HSBC tror Bank of England sänker först i april 2026
11:43
Kreml: Sanktioner kan aldrig ändra Rysslands linje
11:26
Regeringen vill sänka flera skatter i höstbudgeten
11:22
Tyska exporten till USA sjönk till lägsta nivån sedan 2021
11:02
Bilförsäljningen i Kina steg 4,6 procent i augusti
10:30
Investerarförtroendet i EMU lägre än väntat i september
SHB sänker riktkursen för Skistar inför delårsrapport - upprepar köp
Hoodin inleder strategiskt partnerskap med Tenax för expansion i södra Afrika
Tobii möjliggör webbaserad eyetracking för Lexplore
Guldet stiger till rekordnivå
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Kinas järnmalmsimport steg 0,6 procent i augusti jämfört med månaden innan
Kinas oljeimport steg 0,8 procent på årsbasis i augusti
Kinas export av sällsynta jordartsmetaller sjönk 3,4 procent i augusti mot juli
Analytiker ser fortfarande risk i Swedbank