Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Radarsensorbolaget Acconeer har fått en order värd 1,2 miljoner kronor från en ledande japansk distributör för radarsensorn A121, avsedd för massproduktion inom fordonsindustrin.
Finwire / Börsvärlden
16:12
Engcon ger OilQuick och Zero Degree exklusivitet i DACH
15:54
Affärsvärlden manar till försiktighet med Rejlers och Multiconsult tills fusionen landat
15:45
Solution International: Avsiktsförklaring om förvärv öppnar för Skandinavien och USA - Dagens Tillväxt
15:31
Citadel Securities ny publik blankare i Studsvik
15:26
Arrowstreet Capital inte längre publik blankare i Embracer Group
15:09
SKF föreslår notering av Vertevo 1 december
14:39
EFN behåller köpråd för Rejlers efter fusionen
14:34
Net Insight får order värd 5 miljoner kronor
Aspelin: Du kan ha rätt om AI – och ändå göra en dålig investering
Inderes ser positivt på Homemaids förvärv
Affärsvärlden vågar sig inte på köpråd för Saniona
Synact Pharma: Post-hoc analysis strengthens Phase III case - Edison
Revolut mot börsen – kan Europas fintechjätte bli värd 200 miljarder dollar
EU vill skärpa reglerna för korttidsuthyrning - Politico
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Handelsbanken: Svensk inflation bromsar in – ränteoron dämpas
Säkra behåller neutral allokering – övervikt Sverige och undervikt USA
Måndagens aktierekommendationer i översikt
Toyota och Scania testar vätgasdrivna lastbilar
FN:s människorättschef varnar för existentiell AI-risk